Pytania i odpowiedzi

Pytanie zostały podzielone dla uproszczenia na trzy grupy tematyczne:

Skup samochodów            Holowanie samochodów          Wynajem samochodów

Pytania dotyczące skupu samochodów:

W jaki sposób można sprzedać samochód w firmie Harrypol Sp. z o.o.?

Sprzedaży samochodu w firmie Harrypol Sp. Z o.o. można dokonać na kilka sposobów:
– można osobiście przyjechać do siedziby firmy w Warszawie, na ul.Lusińską 30 i na miejscu pracownik dokona oględzin samochodu na podstawie których oceni wartość pojazdu,
– wystarczy zadzwonić i umówić się na spotkanie w Państwa miejscu zamieszkania , wtedy nasz pracownik zjawi się w umówionym miejscu i umówionej godzinie, następnie na miejscu dokona oględzin pojazdu, na podstawie których oceni wartość pojazdu. 
– korzystając z formularza znajdującego się na podstronie skup  

We wszystkich przypadkach jeżeli wartość pojazdu ustalona przez pracownika naszej firmy nie będzie znacznie odbiegała od oferowanej przez sprzedającego to przystąpimy do negocjacji, po uzyskaniu satysfakcjonującej ceny przystąpimy do finalizacji transakcji.

Jakie dokumenty są potrzebne do przeprowadzenia transakcji?

W przypadku zakupu samochodu wymagamy od sprzedającego aby posiadał dokumenty takie jak:
-dowód rejestracyjny pojazdu lub stosowne zaświadczenie że pojazd jest zarejestrowany
-polisę o.c. jeżeli pojazd posiada ubezpieczenie
-dokument własności w przypadku gdy samochód nie jest zarejestrowany na sprzedającego, takim dokumentem jest umowa zakupu,darowizny,postanowienie o nabyciu spadku,itp;itd.
-w przypadku pojazdów sprowadzonych z zagranicy wymagamy dowodu rejestracyjnego wydanego przez dane państwo w którym auto jest zarejestrowane.
-dowód osobisty lub inny dokument właściciela pojazdu do wglądu  

Brak ubezpieczenia O.C. i przeglądu technicznego nie przeszkadza w przeprowadzeniu transakcji.

W jaki sposób uzyskać zwrot niewykorzystanej składki za ubezpieczenie OC?

Nasza firma kupując samochód zawsze wypowiada dotychczasowe ubezpieczenie o.c. sprzedający ma wtedy możliwość ubiegania się o zwrot niewykorzystanej składki za ubezpieczenie,warunkiem uzyskania zwrotu jest brak szkód w polisie ubezpieczeniowej.

Co zrobić jeśli samochód który chcemy sprzedać jest niesprawny,nie posiada przeglądu lub ubezpieczenia OC?

Jeśli oferowany nam samochód jest niesprawny,nie posiada ubezpieczenia lub przeglądu,lub z innych istotnych względów nie może się poruszać po drodze to prosimy poinformować nas o tym przy składaniu oferty,zorganizujemy wtedy odbiór lawetą.

Pytania dotyczące holowania samochodów:

Ile kosztuje usługa holowania samochodu?

Usługa holowania samochodu w naszej firmie jest uzależniona od trudności realizowanego zadania, inaczej liczymy za holowanie samochodu na kołach ze sprawnym układem kierowniczym,a inaczej liczymy za samochód rozbity, w którym nie kręcą się koła , średni koszt holowania samochodu wynosi 150zł brutto na terenie Warszawy.

Jaką mam pewność że mojemu samochodowi się nic nie stanie podczas transportu?

Mamy wykwalifikowaną i wyszkoloną kadrę pracowniczą , więc powierzone nam mienie jest bezpieczne , ale na wszelki wypadek jesteśmy ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej i w razie jakichkolwiek uszkodzeń w powierzonym mieniu jesteśmy wypłacalni.

Czy na świadczoną usługę autoholowania moge otrzymać fakturę vat?

Tak, na świadczone usługi wystawiamy faktury vat – podane ceny są brutto.

W jaki sposób mogę zamówić usługe autoholowania?

Wystarczy zadzwonić do naszej firmy i umówic się na odbiór samochodu.

Pytania dotyczące wynajmu samochodów:

Jaki samochód można wynająć w waszej firmie?

W naszej firmie na chwilę obecną posiadamy pięć samochodów do wynajmu,są to auta używane których wiek nie przekracza 7lat ,jak również auta z rocznika 2012r.

Na jaki okres można wynająć auto w waszej firmie?

W naszej firmie auto można wynająć na jeden dzień , jak również na dwa miesiące,, cennik wynajmu jest tak skonstruowany, że im dłużej wynajmujemy samochód tym taniej płacimy za tak zwaną dobę.

Czy na wynajem samochodu wasza firma wystawia faktury vat??

Tak,wystawiamy faktury vat na wynajem samochodów,w przypadku gdy mają Państwo rozbity samochód nie ze swojej winy, to na podstawie faktury vat uzyskają Państwo zwrot z ubezpieczenia sprawcy za wynajem samochodu , firma Harrypol Sp. Z o.o. nie pośredniczy w odbiorze pieniędzy z zakładów ubezpieczeń.

W przypadku innych pytań chętnie udzielimy odpowiedzi,wystarczy zadzwonić i zapytać 🙂